Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: MOL NET

piątek 08 maja 2020, 10:59

Mol nie uwzględnia roku wydania, a datę wpisania do księgozbioru i wtedy automatycznie denominuje

drumla
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 23 mar 2020, 15:40

Re: MOL NET

wtorek 12 maja 2020, 18:59

Czy da się cofnąć ubytkowanie w Mol Net+? Ubytkowałam numer 220 i jakimś cudem zubytkowało mi też numer 32 tysiące.

EDIT: już wiem jak :)

ksanna
Posty: 140
Rejestracja: wtorek 17 lut 2009, 23:48

Re: MOL NET

wtorek 02 cze 2020, 09:20

Mam pytanie odnośnie statystyki, może ktoś mi podpowie? Chcę zliczyć statystykę w danej klasie za cały rok szkolny, z wyliczeniem średniej na 1 ucznia (poza podręcznikami). Wchodzę w ranking czytelników, odklikuję podręczniki, odznaczam klasę i mam zestawienie czytelników i liczbę wypożyczeń, ale bez podsumowania łącznej liczby wypożyczeń na klasę i wyliczenia średniej. Czy jest jakiś inny sposób?

Julia65
Posty: 265
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 17:37

Re: MOL NET

wtorek 02 cze 2020, 15:27

ksanna pisze:
wtorek 02 cze 2020, 09:20
Mam pytanie odnośnie statystyki, może ktoś mi podpowie? Chcę zliczyć statystykę w danej klasie za cały rok szkolny, z wyliczeniem średniej na 1 ucznia (poza podręcznikami). Wchodzę w ranking czytelników, odklikuję podręczniki, odznaczam klasę i mam zestawienie czytelników i liczbę wypożyczeń, ale bez podsumowania łącznej liczby wypożyczeń na klasę i wyliczenia średniej. Czy jest jakiś inny sposób?
Jeśli nie chcesz mieć informacji o uczniach określonej klasy ale o całej klasie to sprawdź raport okresowy.

ksanna
Posty: 140
Rejestracja: wtorek 17 lut 2009, 23:48

Re: MOL NET

środa 03 cze 2020, 09:34

Jeśli nie chcesz mieć informacji o uczniach określonej klasy ale o całej klasie to sprawdź raport okresowy.
W tym raporcie nie ma wyliczenia, jakiego szukam, to jest średnia na 1 ucznia, wychodzi na to, że takie dane trzeba liczyć samemu.

Emmett
Posty: 2
Rejestracja: środa 18 mar 2020, 21:58

Re: MOL NET

czwartek 11 cze 2020, 15:03

ksia pisze:
czwartek 26 mar 2020, 11:56
Emmett pisze:
czwartek 26 mar 2020, 09:49
Julia65 pisze:
środa 25 mar 2020, 16:02
Mam do Was pytanie. Czy możecie zalogować się do MOLa Neta?
Nie. Już drugi dzień nic mi nie działa i dlatego zajrzałem tu z nadzieją, że znajdę odpowiedź na pytanie co robić w tej sytuacji i jak długo ona potrwa?
U mnie też nie działa drugi dzień.
Edit: Przed chwilą udało mi się zalogować, ale niewiele da się zrobić, bo co chwilę wyskakuje błąd serwera...
Problemy z logowaniem powtarzają się od czasu do czasu. Tym razem trwa to u mnie już 4 dzień. Wczoraj wykonałem telefon do Vulcana. Powiedziano mi, że "programiści nad tym pracują i do wieczora problem ma być rozwiązany". Próbowałem się właśnie zalogować, żeby to sprawdzić i oczywiście problem występuje nadal. Niektórzy piszą na forach, że sytuacja trwa od 10 dni, innym wszystko działa bez zarzutu, więc nie wiem od czego to zależy...
Jest to irytujące tym bardziej, że zbliża się koniec roku szkolnego, dzieci zwracają książki, które piętrzą się coraz bardziej a ja nie mogę ich nawet wypisać i odłożyć na półkę. Robi się przez to straszny bałagan. Szkoda, bo pod koniec czerwca planowałem przeprowadzenie skontrum i teraz wszystko przesunie się w czasie. Ciekawe czy Vulcan zrekompensuje swoim użytkownikom te nadgodziny a może nawet dodatkowe dni w pracy?

Martia
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 11 cze 2020, 23:39

Re: MOL NET

czwartek 11 cze 2020, 23:42

Proszę spróbować usunąć historię z przeglądarki i bezwzględnie używać Chroma. Powinno pomóc

Nux
Posty: 149
Rejestracja: czwartek 06 maja 2010, 11:34
Kontakt: Strona WWW

Re: MOL NET

wtorek 16 cze 2020, 15:12

Można korzystać i z Chrome i z Firefox. Zresztą czasem Chrome jest wręcz bardziej niestabilny i działa wolniej (zwłaszcza na starych komputerach). Firefox jest bardziej stabilny. Na pewno warto przejść na nowy system operacyjny (zwłaszcza jeśli ktoś jeszcze używa XP).

Firefox ma też funkcję tzw. odświeżenia przeglądarki. To pozwala usunąć dodatki do przeglądarki, które czasem mogą spowolnić pracę. Potem można sobie zainstalować te dodatki, których faktycznie się używa.
https://support.mozilla.org/pl/kb/przyw ... -firefoksa

Beatae
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 16 cze 2008, 09:19

Re: MOL NET

piątek 19 cze 2020, 09:31

Dzień dobry

Chciałam spytać czy ktoś wie jak usunąć stare oznaczenia klas. Jak wybieram dodaj nowego czytelnika to tam w polu klasa rozwija mi się wybór klas. I mam tam oznaczenia klas które już nie funkcjonują w szkole. Jak się tego pozbyć.
Pozdrawiam
Beata

Nux
Posty: 149
Rejestracja: czwartek 06 maja 2010, 11:34
Kontakt: Strona WWW

Nux

wtorek 23 cze 2020, 14:56

Beatae pisze:
piątek 19 cze 2020, 09:31
Chciałam spytać czy ktoś wie jak usunąć stare oznaczenia klas. Jak wybieram dodaj nowego czytelnika to tam w polu klasa rozwija mi się wybór klas. I mam tam oznaczenia klas które już nie funkcjonują w szkole. Jak się tego pozbyć.
Klasy się podpowiadają z tego co masz wpisane w danych uczniów. Musisz poprawić dane uczniów jeśli są nieprawidłowe. Ew. usunąć ich jeśli już skończyli szkołę.

NowaBibliotekarka
Posty: 13
Rejestracja: piątek 13 mar 2020, 12:09

Re: MOL NET

piątek 10 lip 2020, 15:29

Problem związany z denominacją.
W czasie pandemii zaczęłam komputeryzację głównej księgi inwentarzowej w Mol Net+. Kiedy wprowadzam zasób wpisuję datę z księgi - DATA WPISU do księgi inwentarzowej papierowej, np. 1962 r. Skorygujcie jeśli robię coś źle. Kiedy wygenerowałam raport z wartością księgozbioru niestety nie uwzględniono w nim ani wartości księgozbioru do 1994 roku ani ilości książek do 1994 r. Po prostu w tabelach jest tam 0. Co robię źle? Co mam poprawić, aby raport z wartością uwzględniał stare książki, aby nie były wliczane do tych po 1994 r.???? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

NowaBibliotekarka
Posty: 13
Rejestracja: piątek 13 mar 2020, 12:09

Re: MOL NET

piątek 10 lip 2020, 15:43

PLZ - tu był problem. Odkryłam. :) Jednak nadal dziwny jest ten raport.

Maria11
Posty: 1
Rejestracja: sobota 22 sie 2020, 07:17

Re: MOL NET

sobota 22 sie 2020, 08:17

Dzień dobry.
Niedawno zaczęłam pracę z MolNet. Począwszy od tego roku zaczęłam wprowadzać do programu podręczniki. Na początku wpisałam niewłaściwy numer inwentarzowy i teraz mam już ponad dwieście podręczników z błędnymi numerami. Nie można tego poprawić poprzez akcje masowe. Usuwanie zasobów też chyba tylko pojedynczo. Czy jest jakiś prosty sposób na poprawienie tego?
Maria

Bibliofil72
Posty: 32
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 10:14

Re: MOL NET

niedziela 23 sie 2020, 18:20

Przeglądarka katalogu OPAC nie wyszukuje książek, które wprowadziłam do księgi inwentarzowej MOL NET+ (wpisuję wg rożnych filtrów) w opisie książki mam zaznaczone "widoczny w OPAC". Przed wakacjami katalog wyszukiwał bez problemu, nie wiem dlaczego teraz jest problem. Proszę o podpowiedź.

Lobo
Posty: 11
Rejestracja: sobota 24 sty 2015, 00:59

Re: MOL NET

poniedziałek 14 wrz 2020, 17:22

Jak w programie MOL NET + przestawić kolumny , autor, tytuł, itp. Ponieważ jak wchodzę w gromadzenie to tytuł książki mam w przedostatniej kolumnie.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości