dorka75
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 12:16

sprawozdanie Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

piątek 25 wrz 2020, 12:42

Dzień dobry! Moja szkoła otrzymała dofinansowanie z programu. Wniosek złożony został w grudniu 2019r. I teraz mam kilka pytań dotyczących sprawozdania z realizacji działań.
1. Zakupu książek muszę dokonać do końca października. A do kiedy wg Was będę musiała napisać sprawozdanie z realizacji działań ? Czy do końca tego roku kalendarzowego?
2. Czy ma to być sprawozdanie z działań od momentu włączenia książek do inwentarza i korzystaniu z nich przez młodzież, czy też liczą się działania już z ubiegłego roku szkolnego, które zrealizowałam od złożenia wniosku?
3. Jeżeli we wniosku mam zaplanowane rzeczy, które wymagają bezpośredniego kontaktu z uczniem (konkursy, spotkania w bibliotece, dzień misia itd. itd.), a w tym roku szk. są w bibliotece zabronione, to co z tym fantem począć? Można jakoś dokonać formalnie korekty? Bo przecież muszę się rozliczyć z tego, co zaplanowałam, ale jak?
4. W jednym z wymogów w dzienniku ustaw (28.11.2019r.) jest mowa o tym, że szkoła "uwzględniła tematykę wpływu czytania na rozwój dzieci i młodzieży podczas zorganizowanego przez szkołę co najmniej jednego spotkania z rodzicami". U mnie nie było takiego spotkania, no i póki co nie będzie, bo pandemia... Czy wg Was zamiast spotkania na żywo, można na dzienniku elektronicznym wysłać rodzicom np. jakiś referat o korzyściach z czytania?
Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.


Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: sprawozdanie Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

piątek 25 wrz 2020, 13:23

dorka75 pisze:
piątek 25 wrz 2020, 12:42

4. W jednym z wymogów w dzienniku ustaw (28.11.2019r.) jest mowa o tym, że szkoła "uwzględniła tematykę wpływu czytania na rozwój dzieci i młodzieży podczas zorganizowanego przez szkołę co najmniej jednego spotkania z rodzicami". U mnie nie było takiego spotkania, no i póki co nie będzie, bo pandemia... Czy wg Was zamiast spotkania na żywo, można na dzienniku elektronicznym wysłać rodzicom np. jakiś referat o korzyściach z czytania?
Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.
Raczej nie ma wyjścia, ale referatu to raczej rodzice nie przeczytają ;)
Lepszy byłby list, prezentacja itp. Na przykłąd coś takiego: https://biblioteka.pl/artykul/Jak-praco ... -domu/9630

dorka75
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 12:16

Re: sprawozdanie Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

wtorek 29 wrz 2020, 14:39

Panie Januszu! Dziękuję za podpowiedzi. Niestety, nie mogę z nich skorzystać, ponieważ nie mam do nich dostępu. I teraz pytanie: nasza szkoła od lat prenumeruje czasopismo "Biblioteka w szkole". Czy mogę się po prostu zarejestrować bez dodatkowych opłat, by korzystać z portalu?

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: sprawozdanie Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

wtorek 29 wrz 2020, 14:45

Jeśli Pani szkoła prenumeruje "Bibliotekę w Szkole" u wydawcy, to ma dostęp do portalu biblioteka.pl
Wszystkie informacje przychodzą na maila podawanego przy zamawianiu prenumeraty.
Więcej informacji i wyjaśniń jest tu: https://biblioteka.pl/pytania-i-odpowiedzi

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 90 gości