ufo
Posty: 53
Rejestracja: piątek 04 paź 2013, 20:22

Praca od 26.10.20

niedziela 25 paź 2020, 05:42

Czy dostaliście informacje, w jaki sposób będziecie pracować od poniedziałku 26.10?
Ja takiej informacji nie otrzymałam, wiec kierując się zdrowym rozsądkiem uznaję, ze w moim przypadku zmian nie ma i idę jutro do pracy jak zwykle na 6 godzin i na tę samą godzinę.

A może opublikowano gdzieś jakieś przepisy dotyczące pracy w bibliotekach szkolnych od 26.10?

Chmurka
Posty: 106
Rejestracja: sobota 22 sty 2011, 20:48

Re: Praca od 26.10.20

niedziela 25 paź 2020, 10:05

Wygląda na to, że o bibliotekach szkolnych zapomniano, a moja dyrekcja to w ogóle nie wie, że ma bibliotekę w szkole. Ostatnio była w bibliotece od dn. 25 maja 2020r! Też idę do pracy. Mam rozpoczętych wiele działań z okazji miesiąca bibliotek, konkursy i wiele innych prac, których nie mogę zostawić.
Starsze klasy nie zdążyły zaopatrzyć się w bieżące lektury, a tymczasem nie mogą się samodzielnie przemieszczać od 8 do 16. Niektóre książki czekają w kwarantannie dla innej klasy lub miały być zwrócone w tych dniach. Przerwa w nauce z pewnością się przedłuży. Jak to ma działać?

kaśka25
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 19 kwie 2020, 09:42

Re: Praca od 26.10.20

niedziela 25 paź 2020, 10:41

Witam wszystkich w tym trudnym czasie dla nas. Dzisiaj otrzymałam informację w eDzienniku, że od poniedziałku pracuję trzy godziny w bibliotece, a kolejne trzy godziny na świetlicy. Nie wiem czy to zgodne z prawem, czy tak sobie można odesłać nauczyciela biblioteki na świetlicę?

ufo
Posty: 53
Rejestracja: piątek 04 paź 2013, 20:22

Re: Praca od 26.10.20

niedziela 25 paź 2020, 11:39

3h w bibliotece i 3h w świetlicy? A to wydłużono Ci etat, bo 3/5 (w świetlicy), to więcej 3/6 w bibliotece?
Miejmy nadzieje ze nie każą nam świadczyć innych usług...
U mnie w poniedziałek wojsko ma odkażać szkołę, wiec może ktoś wpaść na pomysł ze np. mamy włączyć dla wojska w razie czego czerwone latarnie? Śmiech przez łzy...

kaśka25
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 19 kwie 2020, 09:42

Re: Praca od 26.10.20

niedziela 25 paź 2020, 14:47

Niestety nie 28 godzin pracy, tylko 30. U nas na świetlicy dzieci jak mrówek, wszystkie bez maseczek, żadnych zasad higieny. Miałam już przyjemność pracować na świetlicy podczas tegorocznego święta KEN, więc wiem jak to wygląda.

KaWa
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 28 lip 2016, 13:13

Re: Praca od 26.10.20

poniedziałek 26 paź 2020, 09:41

U mnie praca normalnie od 8 do 14. Dyrekcja wydała jeszcze w piątek zarządzenie, które reguluje wszystkie ważne kwestie nauczania zdalnego. O pracy bibliotekarza na szczęście nie zapomniano.

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Praca od 26.10.20

poniedziałek 26 paź 2020, 11:52

W mojej szkole również wydano w piątek zarządzenie dyrektora o organizacji pracy od 26 października. Pedagog szkolny i bibliotekarz pracują stacjonarnie zgodnie z dotychczasowym grafikiem. Dzisiaj w bibliotece miałam ruch jak zawsze - wszak najwięcej czytelników to uczniowie klas najmłodszych.

Betinka
Posty: 81
Rejestracja: środa 31 maja 2006, 19:06

Re: Praca od 26.10.20

wtorek 27 paź 2020, 20:57

Zalecenia są takie żeby biblioteki były dostępne, a od dobrej woli dyrektora zależy czy skróci godziny pracy stacjonarnej. Ja po próbach wskazania możliwości pracy zdalnej zrezygnowałam z negocjacji i pracuję „od dzwona do dzwona”. Natomiast sekretariat pracuje o wiele krócej. Jak wychodzę do domu to w szkole jest już tylko portier...

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Praca od 26.10.20

wtorek 27 paź 2020, 23:26

Wszystko zależy od dobrej woli dyrektora. U mnie pracujemy we dwie. Pokazałyśmy co mamy do zrobienia w formie zdalnej. Poprosiłyśmy o możliwość pracy w szkole co drugi dzień tak by każda z nas była sama. Zawsze to zmniejszenie możliwości zarażenia się (niestety u nas są świeże zakażenia uczniów i nauczycieli). Ruch w bibliotece taki sobie (mam wrażenie, ze dzieci młodszych też jest mniej w szkole) ale i tak mam co robić i zdalnie i na miejscu.

ufo
Posty: 53
Rejestracja: piątek 04 paź 2013, 20:22

Re: Praca od 26.10.20

środa 28 paź 2020, 09:02

Pracuję zgodnie z grafikiem, nikt ze mną tego nie ustalał, bo nikt ze mną nie rozmawiał, więc uznałam, że tak z pewnością nie naruszę zaleceń i umowy o pracę. Jak sie pojawią inne decyzje, to się dostosuję. Pracuje ze mna na 1/2 etatu jeszcze jedna osoba, nie wiem jakie ona ma ustalenia, nie ma jej w pracy ale chorowała w tygodniu poprzedzającym zmiany.

Jedyna informacja na temat biblioteki pojawila sie w wiadomości w dzienniku Librus, była napisana przez vice-dyr. i była zatytułowana "w poniedziłek lekcje zgodnie z planem w formie synchronicznej , dokładne informacje w regulaminie pracy zdalnej", a oto co było zapisane w tej wiadomości nt. biblioteki:
1. Od 26 października nauczyciele klas 4-8 (za wyjątkiem nauczycieli świetlicy, biblioteki i specjalistów) prowadzą lekcje w systemie GSuite. Lekcje można prowadzić na terenie szkoły, ale również z domu.

W regulaminie natomiast nie ma wzmianki o bibliotece, jest mowa o zadaniach nauczycieli przedmiotów, zadaniach pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz zadaniach rodziców i uczniów.

Podobnie było w marcu, nie dostałam żadnych wskazówek do pracy, poza ta ze wszyscy sa na kwarantannie i pozostają w domach. Swietlica wtedy dostala zalecenie, żeby nie wiecej niż raz w tyg. wysyłala wiadomości z propozycjami pracy dla rodzicow/uczniów. Ja nie dostałam nawet takiej informacji.

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Praca od 26.10.20

środa 28 paź 2020, 11:52

Ale my też nie dostałybyśmy żadnych zaleceń gdybym nie zaproponowała dyrekcji rozwiązań i nie pokazała możliwości z naszej strony, podzieliła się obawami. Czasem trzeba się samemu wychylić i po ludzku porozmawiać. No chyba, ze ma się dyrektora, z którym porozmawiać się nie da.
A koleżanka w bibliotece w liceum przychodzi do szkoły 2 razy w tygodniu.

ufo
Posty: 53
Rejestracja: piątek 04 paź 2013, 20:22

Re: Praca od 26.10.20

środa 28 paź 2020, 12:16

Anna pisze:
środa 28 paź 2020, 11:52
Ale my też nie dostałybyśmy żadnych zaleceń gdybym nie zaproponowała dyrekcji rozwiązań i nie pokazała możliwości z naszej strony, podzieliła się obawami. Czasem trzeba się samemu wychylić i po ludzku porozmawiać.
Skoro nie dostałam odpowiedzi na podanie o bezpłatny roczny urlop (poszłam na ten urlop uznając, ze brak odpowiedzi na podanie jest zgodą), na nne pisma rowniez - to nie jestem glupia, by probowac znowu szukac kontaktu i odpowiedzi tam, gdzie jej nie ma. A wisi mi to, czy posiedzę te 6 h w szkole czy w domu. Mam juz na to wszystko...

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 75 gości