Omachel
Posty: 4
Rejestracja: środa 25 mar 2020, 15:27

Szczepienia nie dla bibliotekarzy

piątek 05 lut 2021, 11:37

Witam, a co z bibliotekarzami, którzy pracują, obsługują dzieci z klas 1-3 i nie tylko. Znowu nas pominięto.

DorotaB.
Posty: 4
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 13:58

Re: Szczepienia nie dla bibliotekarzy

piątek 05 lut 2021, 11:52

Tak! U mnie powiedziano, że nas tymczasem pominięto...

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Szczepienia nie dla bibliotekarzy

piątek 05 lut 2021, 12:03

jesteśmy ujęci jest aktualizacja: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka ... auczycieli

DorotaB.
Posty: 4
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 13:58

Re: Szczepienia nie dla bibliotekarzy

piątek 05 lut 2021, 12:07

Super!!! To dobra wiadomość!!!

arielka
Posty: 120
Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 13:08

Re: Szczepienia nie dla bibliotekarzy

poniedziałek 08 lut 2021, 12:17

Wiadomość dobra, ale rodzaj szczepionki to już niekoniecznie :(

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Szczepienia nie dla bibliotekarzy

poniedziałek 08 lut 2021, 13:18

Szczepionka niezła a jak ma się czekać do nie wiadomo kiedy to lepiej tą niż żadną.

M.W
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 05 mar 2020, 09:41

Re: Szczepienia nie dla bibliotekarzy

wtorek 09 lut 2021, 13:31

Akurat tutaj się nie zgodzę, bo z jej skutkami ubocznymi będziemy zmagać się w razie czego my. Jakoś lekarze sami nie chcą się nią szczepić, ciekawe dlaczego...Mimo wszystko ja wolę być zaszczepiona za te 4 lata (jestem młodym nauczycielem), ale to już sprawa indywidualna. A co z z nauczycielami 55+, czy nie będą w ogóle szczepieni? A jeśli nie, bo nie ma innych szczepionek dla nich, to co da szczepienie nas młodszych "wybitną szczepionką", skoro i tak otwarcie szkół w tym momencie nie ma najmniejszego sensu?

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Szczepienia nie dla bibliotekarzy

wtorek 09 lut 2021, 14:10

Dzisiaj byłam na pogrzebie 26-letniej osoby z mojej rodziny. Trafiła do szpitala, gdzie po dwóch tygodniach zaraziła się covidem i już nie dało się jej uratować :cry:
Każdy z nas może trafić do szpitala, gdzie jest ryzyko zakażenia. Nie chciałam się szczepić, ale zmieniłam zdanie.

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Szczepienia nie dla bibliotekarzy

wtorek 09 lut 2021, 14:58

M.W pisze: Akurat tutaj się nie zgodzę, bo z jej skutkami ubocznymi będziemy zmagać się w razie czego my. Jakoś lekarze sami nie chcą się nią szczepić, ciekawe dlaczego...Mimo wszystko ja wolę być zaszczepiona za te 4 lata (jestem młodym nauczycielem), ale to już sprawa indywidualna. A co z z nauczycielami 55+, czy nie będą w ogóle szczepieni? A jeśli nie, bo nie ma innych szczepionek dla nich, to co da szczepienie nas młodszych "wybitną szczepionką", skoro i tak otwarcie szkół w tym momencie nie ma najmniejszego sensu?
Powtarzam szczepionka jest dobra. Najpierw był krzyk, ze Pfizera to nie wiadomo co i będzie armagedon, wszyscy od niej pomrzemy. Teraz jest szczepionka wektorowa taka jak do tej pory szczepionki też zła. Ludziom się nie dogodzi. Owszem ma procentową skuteczność niższą ale wystarczającą, zapobiega silnemu przechorowaniu, zapobiega roznoszeniu wirusa. Fakt moze być gorzej skuteczna przy mutacji afrykańskiej choć tego do końca nie wiadomo. Ale tak może być przy szczepionkach i wirusach które mutują. Będziemy się pewnie doszczepiać. Dla tych powyżej 60 nie może byc stosowana bo nie była na dostatecznej grupie badana a takie są zasady. Myślę, że ostatecznie po badaniach zostanie tez dopuszczona dla starszych osób. Młode osoby są mniej zagrożone ale stanowią zagrożenie dla innych. Im więcej zaszczepionych tym większa szansa na zduszenie epidemii. I czy na sto procent można być pewnym, że przechoruje się łagodnie?

Pola z Opola
Posty: 112
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 01:56

Re: Szczepienia nie dla bibliotekarzy

wtorek 09 lut 2021, 15:03

Bardzo mnie zawsze wprowadza w dobry humor, gdy widzę lub czytam, że teraz wszyscy są specjalistami od szczepionek. Wiedzą, która dobra, a która nie za bardzo. Fajne są też opowieści o tym, czym chcą a czym nie chcą się szczepić lekarze. A skąd te informacje? Jakieś badania były, czy gdzieś na FB ktoś powiedział? I jaką wiedzę ma np. ortopeda czy psychiatra na temat szczepionek?
Zaraz ktoś napisze, że w szczepieniach chodzi o wymordowanie części ludzkości (nie wiadomo wg jakiego klucza) albo o wszczepieniu ludziom przy okazji szczepionki czipa (nie wiadomo dokładnie po co).
Dajcie spokój, szczepionki są zrobione przez specjalistów, a nie przez morderców, miały atesty. W porównaniu ze szczepionkami, którymi wszyscy się szczepiliśmy przez całe życie i którymi sczepimy nasze dzieci są na pewno nie mniej bezpieczne
Nikt nikogo nie zmusza do szczepienia się. Zawsze można wybrać opcję, że się nie zachoruje lub przejdzie łagodnie i w dodatku nikogo bliskiego nie zarazi.

Pola z Opola
Posty: 112
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 01:56

Re: Szczepienia nie dla bibliotekarzy

wtorek 09 lut 2021, 15:08

M.W pisze:
wtorek 09 lut 2021, 13:31
Akurat tutaj się nie zgodzę, bo z jej skutkami ubocznymi będziemy zmagać się w razie czego my.
Zawsze można poczekać na skutki uboczne coronawirusa, które także u osób młodych występują

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Szczepienia nie dla bibliotekarzy

wtorek 09 lut 2021, 15:57

Pola z Opola pisze:
M.W pisze:
wtorek 09 lut 2021, 13:31
Akurat tutaj się nie zgodzę, bo z jej skutkami ubocznymi będziemy zmagać się w razie czego my.
Zawsze można poczekać na skutki uboczne coronawirusa, które także u osób młodych występują
Słyszałam wypowiedź nauczycielki, która ciężko przechorowała paźdź/ list. Zmaga się z poważnymi skutkami. Na rehabilitację do szumnie otwartego ośrodka w Głuchołazach została zapisana na wrzesień.

widlo
Posty: 3
Rejestracja: środa 26 maja 2021, 11:14
Kontakt: Strona WWW

Re: Szczepienia nie dla bibliotekarzy

piątek 28 maja 2021, 12:12

nie ma i tyle, zapomnieli ze to też w jakiś sposób nauczyciele no cóż... wybrali i wybierani..

JAM155
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 27 sie 2015, 16:21

Re: Szczepienia nie dla bibliotekarzy

sobota 29 maja 2021, 10:31

Dzień dobry
Oczy otwieram szeroko :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: i ze zdumieniem czytam .....!!! ja z pomorskiego i dawno zapomniałam o szczepieniu , byłam razem z dydaktykami szczepiona ( a jestem na urlopie zdrowotnym ) . Pozdrawiam

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Szczepienia nie dla bibliotekarzy

niedziela 30 maja 2021, 17:23

Przecież szczepienie nam się należało z dydaktykami. Ja też już po szczepieniu.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 94 gości