Madzia987
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 16 kwie 2020, 12:08

Re: eBiblio Librusa

środa 05 paź 2022, 11:12

Dzień dobry, czy ktoś z Państwa dokumentuje pracę w dzienniku e-biblio? Ja w tym roku zrezygnowałam z papierowej wersji
ale mam problem z dodaniem realizacji na konkretny dzień.

kno_da
Posty: 138
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: eBiblio Librusa

czwartek 13 paź 2022, 09:28

Madzia987 pisze:
środa 05 paź 2022, 11:12
Dzień dobry, czy ktoś z Państwa dokumentuje pracę w dzienniku e-biblio? Ja w tym roku zrezygnowałam z papierowej wersji
ale mam problem z dodaniem realizacji na konkretny dzień.
U mnie sprawdził się następujący sposób: podczas dodawania/wpisywania działań z danego dnia wpisuję tylko literkę "a", następnie klikam zapisz. Wchodzę w "Realizację działań" i edytuję literkę"a" wpisując to co do dziennika papierowego. Mimo wielu zalet programu, nadal istnieją różne niedociągnięcia z którymi trzeba sobie radzić. Pozdrawiam:)

Kurana
Posty: 60
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2017, 21:33

Re: eBiblio Librusa

poniedziałek 24 paź 2022, 10:12

Jeżeli chcę zacząć wprowadzanie książek od nowych książek, które przyszły do biblioteki to mam ustawić następny numer na jakim mam w obecnej księdze inwentarzowej? A później jak będę wprowadzać te które mam na stanie, to będę mogła dać te numery które już mam?

kno_da
Posty: 138
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: eBiblio Librusa

poniedziałek 24 paź 2022, 12:19

Kurana pisze:
poniedziałek 24 paź 2022, 10:12
Jeżeli chcę zacząć wprowadzanie książek od nowych książek, które przyszły do biblioteki to mam ustawić następny numer na jakim mam w obecnej księdze inwentarzowej? A później jak będę wprowadzać te które mam na stanie, to będę mogła dać te numery które już mam?
Tak. W ten sposób będziesz mogła już udostępniać nowe książki w systemie.

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: eBiblio Librusa

piątek 02 gru 2022, 13:40

Znowu ja z pytaniami :roll:

1. Dziennik biblioteki szkolnej - rejestr pracy biblioteki. Zaznaczam grupę czynności "realizacja zajęć". Zaczynam wpisywać - wyświetla mi się wszystko to, co już kiedykolwiek wpisywałam, ale nie mogę nic z tej listy wybrać, muszę wklepać wszystko ręcznie. Ktoś ma na to pomysł?

2. Jakoś tak wyszło, że mam powielone opisy (ktoś je źle wprowadzał do poprzedniego programu Progman). W jednym opisie mam kilka egzemplarzy, w drugim opisie mam jeden egzemplarz, w kolejnym z 5... Są to egzemplarze tej samej książki, tego samego wydania. Czy można to jakoś scalić, ale innym sposobem niż ręczne usuwanie egzemplarzy i dodawanie ich od nowa do jednego opisu?

Im dłużej pracuję na e-biblio, tym więcej poznaję opcji, ale mam też więcej pytań i wątpliwości - to pierwszy system, na którym pracuję :)

kno_da
Posty: 138
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: eBiblio Librusa

poniedziałek 05 gru 2022, 15:28

sylv pisze:
piątek 02 gru 2022, 13:40
Znowu ja z pytaniami :roll:

1. Dziennik biblioteki szkolnej - rejestr pracy biblioteki. Zaznaczam grupę czynności "realizacja zajęć". Zaczynam wpisywać - wyświetla mi się wszystko to, co już kiedykolwiek wpisywałam, ale nie mogę nic z tej listy wybrać, muszę wklepać wszystko ręcznie. Ktoś ma na to pomysł?


Im dłużej pracuję na e-biblio, tym więcej poznaję opcji, ale mam też więcej pytań i wątpliwości - to pierwszy system, na którym pracuję :)
U mnie sprawdził się następujący sposób: podczas dodawania/wpisywania działań z danego dnia wpisuję tylko literkę "a", następnie klikam zapisz. Wchodzę w "Realizację działań" i edytuję literkę"a" wpisując to co do dziennika papierowego. Mimo wielu zalet programu, nadal istnieją różne niedociągnięcia z którymi trzeba sobie radzić. Pozdrawiam:)

ahawa
Posty: 2
Rejestracja: środa 04 mar 2020, 13:22

Re: eBiblio Librusa

piątek 09 gru 2022, 10:08

Dzień dobry,
Czy wiadomo coś o poważniejszej awarii e-biblio w dniu dzisiejszym (9.12)?

U nas często ten program się "wiesza", ale tym razem to chyba coś bardziej serio. Czy ktoś z Państwa ma taką samą sytuację?

kno_da
Posty: 138
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: eBiblio Librusa

piątek 09 gru 2022, 10:50

U mnie też od rana wyskakuje błąd 503. Wydaje mi się, że to jakaś awaria związana z serwerem.

arielka
Posty: 120
Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 13:08

Re: eBiblio Librusa

środa 14 gru 2022, 11:55

Czy u Was dalej wyskakuje ten błąd? U mnie teraz numer 504 :evil: Dostaję szału, bo przy wprowadzaniu książek nadpisuje mi dodatkowe egzemplarze, a później tych dodatkowych nie można usunąć, bo właśnie wyskakuje błąd.
Zdecydowanie szybciej wprowadziłabym wszystko do Księgi papierowej. Program miał usprawnić pracę, a tymczasem wywołuje u mnie frustrację :(

Teraz jeszcze pojawia się błąd 503 :cry: Chyba odpuszczę na dziś, bo szkoda mojego czasu i pracy.

Angelika91
Posty: 1
Rejestracja: środa 21 gru 2022, 21:21

Re: eBiblio Librusa

czwartek 22 gru 2022, 10:32

Dzień dobry. Zaczynam pracę z e-biblio, wprowadzam książki i zastanawiam się jak wy oznaczacie że książka jest z daru. W programie nie ma takiej opcji, więc dajecie inne?

kno_da
Posty: 138
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: eBiblio Librusa

poniedziałek 02 sty 2023, 12:56

Angelika91 pisze:
czwartek 22 gru 2022, 10:32
Dzień dobry. Zaczynam pracę z e-biblio, wprowadzam książki i zastanawiam się jak wy oznaczacie że książka jest z daru. W programie nie ma takiej opcji, więc dajecie inne?
W e-Biblio przy wprowadzaniu danych egzemplarza jest opcja "dar" po rozwinięciu "sposób nabycia".

kno_da
Posty: 138
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: eBiblio Librusa

poniedziałek 09 sty 2023, 13:36

Moi Drodzy,
czy ktoś doszukał się w e-Biblio w statystykach zestawienia ilości wypożyczeń dla jednej klasy i poszczególnych uczniów? Lista, którą chciałabym przekazać wychowawcy - zestawienie wypożyczeń np. z I półrocza? Jest taka możliwość jedynie w opcji "Najlepszy czytelnik" i zaznaczając ograniczenie np. 40 pokazuje wszystkie wypożyczenia klasy. To można w ten sposób wykorzystać dla wychowawcy, ale szukam jakiegoś zestawienia, które byłoby odpowiednio zatytułowane. Mam nadzieję, że nie zakręciłam zbyt mocno mojej prośby.

Kasia77
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 01 gru 2022, 12:27

Re: eBiblio Librusa

wtorek 10 sty 2023, 10:37

Dzień dobry.
Od[powiedź do postu kno_da:
Jeśli idzie o zestawienia klas, to wejdź w statystyki w zestawienie wypożyczeń i udostępnień. Tam masz podział na klasy względem miesięcy i semestru, i średnią czytelniczą klasy. Jeśli idzie o osoby, to ja wchodzę w historię czytelnika i sprawdzam. Tak to wygląda u mnie.
Ja też chciałabym poprosić o pomoc ,jeśli można. Ja wygląda ubytkowanie w eBiblio?

kno_da
Posty: 138
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: eBiblio Librusa

wtorek 10 sty 2023, 11:36

Kasia77 pisze:
wtorek 10 sty 2023, 10:37
Dzień dobry.
Od[powiedź do postu kno_da:
Jeśli idzie o zestawienia klas, to wejdź w statystyki w zestawienie wypożyczeń i udostępnień. Tam masz podział na klasy względem miesięcy i semestru, i średnią czytelniczą klasy. Jeśli idzie o osoby, to ja wchodzę w historię czytelnika i sprawdzam. Tak to wygląda u mnie.
Ja też chciałabym poprosić o pomoc ,jeśli można. Ja wygląda ubytkowanie w eBiblio?
Dziękuję za odpowiedź. Historię czytelnika znam, ale sprawdzanie i podliczanie każdego ucznia szkoły w ten sposób byłoby bardzo czasochłonne. Pozostanę więc przy moim sposobie "Listy najlepszych" ze zmianą ograniczenia wyniku do liczby przekraczającej ilość uczniów w klasie.

Ubytkowanie odbywa się za pomocą "Kosza". Wystarczy dodać do koszyka wszystkie te książki, które zamierzamy zubytkować (ilość nieograniczona), a następnie po wybraniu z listy przyczyny ubytkowania (zniszczone, niezwrócone, wycofane, nieodnalezione, inne) i wpisaniu numeru protokołu kliknąć "Ubytkuj". System automatycznie nada wszystkim egzemplarzom kolejne numery ubytków oraz przygotuje protokół ubytków.

Kasia77
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 01 gru 2022, 12:27

Re: eBiblio Librusa

wtorek 10 sty 2023, 13:37

kno_da Dziękuję za pomoc! Bardzo mi pomogłaś.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 118 gości